Co to jest Speedminton®?

 

„The Ferrari of racketsports.“ (T-Online)                                        

„Bye bye birdie, hello Speedminton!“ (New York Times)

 

Speedminton® jest liderem na rynku sprzętu do crossmintona. Crossminton (wcześniej Speed Badminton) łączy to, co najlepsze z tenisa, squasha i badmintona, w grę, w którą możesz grać w dowolnym miejscu i czasie!

Gra jest bardzo prosta w użyciu i nie wymaga siatki; boisko składa się z kwadratów o wymiarach 5,5 x 5,5 metra, a odległość między nimi wynosi 12,8 metra. Speeder® (nazwa naszych "lotek") jest przeznaczony do gry wewnatrz i na zewnątrz. Został zaprojektowany tak, by był krótszy, cięższy i węższy niż lotki używane w tradycyjnym badmintonie. Jest stabilny na wietrze, wodoodporny i może nawet świecić w ciemności, gdy zastosuje się specjalny świetlik.

Crossminton jest bardzo łatwy do nauczenia się, już po kilku uderzeniach rozumiesz o co chodzi!

Rekreacyjnie gra się na plaży, podwórku, w parku, na parkingu, w dowolnej otwartej dużej przestrzeni. Dla tych, którzy chcą rywalizować, stworzyliśmy Easy Court, który jest łatwy do zastosowania. Dwa kwadraty 5,5m x 5,5m (pole gry) w odległości 12,80m od siebie rozkłada się w ciągu kilkunastu sekund. Mecze rozgrywa się według ustalonych prostych zasad.

Ta gra zapewnie wiele frajdy zawodnikom w każdym wieku, a można w nią grać w formie singlowej lub deblowej.

Czy to na plaży, w parku czy w mieście ... idź i zagraj w crossmintona!