Gdziekolwiek, kiedykolwiek

Sprzęt marki Speedminton® pozwala na grę wszędzie i o każdej porze! Wszystko czego potrzebujesz by to jeden Speeder® (specjalna lotka) i dwie rakiety. Unikalna konstrukcja Speedera® sprawia, że jest on stabilny na wietrze i latają z dużą precyzją na odległość do 30 metrów. Od teraz zero ograniczeń! Rób to co dyktuje fantazja i baw się dobrze w parku, na ulicy, na podwórku lub na plaży. Nie ma słupków, siatki, a świecącymi Speederami® zagrasz nawet w ciemności.

Jeśli lubisz grać na punkty, zastosuj boisko Easy Court. Dwa pola (kwadraty o boku 5,5m) szybko rozkładasz w odległości 12,8m i już masz gotowy własny kort.

FILMIK PO PRAWEJ STRONIE POMOŻE CI WYOBRAZIĆ SOBIE JAK TO JEST!

Speedminton® instrukcja obsługi

1. Zacznijcie od FUN Speeder® (czerwony koszyczek, żółta główka).

2. Na początku ustawcie się w odległości Speedery® między sobą.

3. Uderzenia serwisowe wykonuje się od dołu, poniżej wysokości bioder.

4. Gdy poczujecie się pewnie, zwiększcie odległość do około 10 m.

5. Wypróbujcie MATCH Speeder® (żółty koszyczek, czerwona główka), grając w odległości 12-15m.

6. Przy silnym wietrze główkę Speedera® nałóż gumowy obciążnik.

7. Spodobało Wam się? Przejdźcie na następny poziom wykorzystując Easy Court (dwa pola o wymiarach 5,5x5,5m oddalone od siebie o 12,8m).

8. Zrobiło się ciemno? Zastosujcie NIGHT Speeder® (żółty koszyczek, przezroczysta główka) i świetlik załączony do zestawu. Przełam świetlik i umieść go od dołu w otworze przezroczystej główki.

Crossminton reguły

Zasady gry

Set toczy się do szesnastu wygranych punktów. W przypadku równowagi po 15 gracze kontynuują grę, aż do osiągnięcia 2 punktowej przewagi. Mecz trwa do dwóch wygranych setów.

Serwis

Serwujący zmieniają się po każdych trzech rozegranych punktach. Po każdym serwisie liczony jest punkt, a gdy gracze osiągną równowagę po 15 punktów, serwujący zmieniają się po każdym kolejnym punkcie. Uderzenie serwisowe wykonuje się od dołu, poniżej wysokości biodra. Nie wolno stosować uderzenia z nad głowy. Strona przegrywająca zawsze rozpoczyna serwowanie w kolejnym secie.

Punktacja

Punkty zdobywa się gdy Speeder® dotknie powierzchni pola gry lub ciała przeciwnika. Linie zalicza się do pola gry.

Zmiana stron

Gracze zmieniają strony po każdej zakończonej rozgrywce (secie). Jeśli konieczne jest rozegranie trzeciego seta (tiebreak) gracze zmieniają strony po każdych kolejnych 6 punktach.

Oficjalne zasady rozgrywek turniejowych

Obowiązujące oficjalnie przepisy gry i zasady rywalizacji sportowej Polskiego Zrzeszenia Speed Badmintona (PZSB) i International Crossminton Organisation (ICO) dostępne są na stronie:

ICO