Speedminton®

Speedminton GmbH, założony w 2002 roku w Niemczech, stworzył nowy sport - crossminton! Jego proste zasady sprawiają że spodoba się w zasadzie każdemu, kto jest w stanie trzymać rakietę - zarówno graczom - hardcore’owcom, jak i entuzjastom rekreacyjnych weekendów. Crossminton to gra bez limitów!

Firma Speedminton® produkuje najlepszej jakości sprzęt do arossmintona rakiety aluminiowe lub z włókien węglowych, opatentowane lotki Speeder®, boiska... wszystko czego możesz potrzebować by cieszyć się grą gdziekolwiek, kiedykolwiek!

Krótki rys historyczny

W 2001 roku w dzielnicy Berlin-Kreutzberg spotkali się gracze zafascynowani wynalazkiem – lotką, szybką i stabilną na wietrze. Kilku z nich utworzyło małą firmę – Speedminton GmbH, która w ciągu pięciu lat, wprowadzając odpowiednie produkty sprawiła, że idee otrzymały realny wymiar w postaci nowego sportu jakim jest crossminton (początkowo zwany speed badmintonem). W 2005 roku Speedminton® wprowadził na rynek pierwsze zestawy do gry, które systematycznie ulepsza. Od 01.01.2016 obowiązuje urzędowa nazwa sportu - crossminton.

Dzięki współpracy z ICO oraz z najlepszymi zawodnikami Speedminton® ciągle poprawia jakość swoich produktów. Z 80% udziałem w rynku Speedminton® światowym liderem w produkcji sprzętu do Crossmintona oraz działa na rzecz rozwoju nowego sportu wspierając działalność klubów i organizacji sportowych. W 2011 roku w Berlinie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata.

Crossminton systematycznie zdobywa świat. Obecnie już ponad 2,5 miliona osób regularnie gra rekreacyjnie, głównie w Europie. Jednocześnie także w Australii, na Mauritiusie oraz w Brazylii Speedminton® zdobywa coraz większą popularność, a w 2012 również w Kanadzie powstała firma Speedminton® Sporting Goods Inc.

Speedminton GmbH (Headquarter)

Trachenbergring 85
12249 Berlin
Deutschland

Tel.: 0049 (30) 69 56 77 40
Fax: 0049 (30) 69 56 77 41
Email: info-garbage-@-garbage-speedminton-garbage-.-garbage-com